OSIĄGNIĘTE OPTIMUM

Optimum osiągane w jednym etapie niekoniecznie jest warunkiem osiągania optimum w innych eta­pach. Porównując na przykład idealny wzór ucznia w szkole ze wzorem pracownika w przemyśle, łatwo zauważymy poważne różnice w oczekiwanych po­stawach, cechach postępowania itp.Kilka słów o rozwoju socjalnym, odróżnia­nym tutaj ściśle od rozwoju społecznego w sensie so­cjologicznym. Zgodnie z przyjętymi rozróżnieniami, to, co nazywa się sferą potrzeb socjalnych w polityce społecznej, w przyjętej tutaj klasyfikacji zaliczam do potrzeb w innych wymiarach: ochrona zdrowia jest potrzebą biologiczną, płace — wchodzą w zakres gospodarczych, wykształcenie — społecznych w ści­słym tego słowa znaczeniu. Nie wyróżniam więc spe-

I cyfieznych potrzeb socjalnych, nie naruszając praw polityki społecznej jako nauki, która również działa na pograniczu wielu nauk społecznych jako nauka praktyczna.

Witaj na moim blogu! Nazywam się Aurelia Kowacka i pasjonuję się modą. Na co dzień pracuję w sklepie firmowym bardzo znanej i cenionej w świecie mody marki. Mam nadzieję, że moje propozycje stylizacji Ci się spodobają. Zapraszam do śledzenia mojego bloga !